1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır polisinin büyük başarısı
Diyarbakır polisinin büyük başarısı

Diyarbakır polisinin büyük başarısı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ticareti yapanlara yine büyük darbe vurdu.

A+A-

Diyarbakır'ın kırsalından temin ettikleri uyuşturucu maddeyi batı illerine sevk etmeye çalışan 5 çeteye ve sokak satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda 270 kilo esrar ele geçirildi.

Polis, sokak satıcılarına düzenlediği 2 operasyonda ise 85 sentetik uyuşturucu hapı ile 4,5 kilogram esrar ele geçirirken, yakalanan 17 kişi mahkemece tutuklandı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri son günlerin en başarılı operasyonuna imza attı. Okulların açılmasıyla birlikte sokakta uyuşturucu madde ticaretinin önüne geçmek amacıyla, uyuşturucunun üretimini, sevkini ve satışını yapan çetelere yönelik operasyonlar icra edildi.

İlk operasyon; Diyarbakır ilçe ve köylerinden temin ettikleri uyuşturucu maddeyi batı illerine sevk etme hazırlığında bulunan 5 ayrı çeteye yapıldı. Polisin teknik takibi sonucu tespit edilen çeteler takibe alındı. Yapılan çalışmalar neticesi gerçekleştirilen operasyonlarda 266 kilogram kubar esrar ele geçirildi. Polis bir başka operasyonu ise Diyarbakır'da merkezindeki uyuşturucu kullanıcılarına, uyuşturucu madde sattıkları tespit edilen sokak satıcılarına yönelik düzenledi. Sokak satıcılarına gerçekleştirilen 2 operasyon neticesinde ise sentetik uyuşturucu olarak bilinen 85 adet ekstazi hap ile 4,5 kilo esrar ele geçirildi.

Polisin son operasyonu ise kırsal kesimde Hint keneviri ekimi yapan şahıslara yönelik oldu. Bu operasyonda ise 26 bin 738 dişi kök keneviri ele geçirilerek imha edildi. Gerçekleştirilen operasyonlarda toplam 270,5 kilogram esrar, 85 Ecstasy hap ve 26 bin 738 kök keneviri ele geçirildi. Operasyonlarda yakalanan 17 şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.