1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Polisinin büyük başarısı, 310 kg uyuşturucu yakaladı
Diyarbakır Polisinin büyük başarısı, 310 kg uyuşturucu yakaladı

Diyarbakır Polisinin büyük başarısı, 310 kg uyuşturucu yakaladı

Diyarbakır polisi tarafından uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonda, batı illerine sevk edilmek üzere hazırlanan 310 kilo esrar ele geçirildi. Operasyonlarda yakalanan 17 kişiden 16'sı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

A+A-

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri tarafından son bir hafta içerisinde Diyarbakır genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik istihbari çalışmalar yürütüldü.

Çalışmalar kapsamında; Diyarbakır'ın ilçe ve köylerinden temin ettikleri uyuşturucu maddeleri batı illerine sevk etme hazırlığında bulunan 6 ayrı suç organizasyonu polis tarafından tespit edildi.

Suç organizasyonlarının uyuşturucu maddelerini sevk edeceği bilgisini alan KOM ekipleri, operasyon başlattı. Diyarbakır girişinde durdurulan bir otomobilde yapılan aramalarda 300 kilogram kubar esrar ile 15 kilogram toz esrar ele geçirildi.

Diyarbakır merkezindeki uyuşturucu kullanıcılarına, uyuşturucu madde sattıkları tespit edilen sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirilen 4 operasyonda ise satışa hazır 32 fişek, 1 paket halinde 45 gram eroin ile İstanbul'dan Diyarbakır'a getirilen 1 paket halinde 90 gram kokain ve 10 kilo esrar ele geçirildi.

Gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında toplam 310 kilo esrar, 45 gram eroin ve 90 gram kokain ele geçirildi.

Olaylarla ilgili yakalanan 17 şahıstan 16'sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.