1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır polisinden asayiş uygulamaları
Diyarbakır polisinden asayiş uygulamaları

Diyarbakır polisinden asayiş uygulamaları

DİYARBAKIR- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, çözüm süreciyle birlikte artan huzurun devamını sağlamak ve huzuru bozmak isteyenlere fırsat vermemek için il genelinde asayiş uygulamalarını arttırdı.

A+A-

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan izin ile yapılan uygulamalarda kente giren araçlar durdurularak arama yapıldı.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş, Güvenlik, pkk ile Mücadele, Özel Harekat ve Trafik polislerinden oluşturulan ekipler, şehir giriş ve çıkışlarında yaptıkları uygulamalarla durdurdukları araçları ve araçlarda bulunan vatandaşların üzerlerini detaylı bir şekilde aradı.

Diyarbakır-Elazığ, Diyarbakır-Şanlıurfa, Diyarbakır-Mardin ve Diyarbakır-Bingöl karayollarında uygulama yapan ekipler, şüphelendikleri araçları durdurup detaylı arama yaptı. Aramalarda uygulamaya katılan polisler, kendi birimleri ile ilgili incelemelerde bulundu.

 Uygulamaya katılan asayiş polisleri asayiş suçlularını, pkk ile mücadele ekipleri pkk suçlularını, organize suçlarla mücadele ekipleri uyuşturucu kaçakçılığı suçlularını ve trafik ekipleri trafik konularında detaylı inceleme yaparken, özel harekat timleri ise uygulama yapan ekiplerin güvenliğini sağladı.

Uygulamalarda yakalanan suç ve suçluların Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek yapılan incelemelerin ardından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildiği belirtildi.


(BE-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT