1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır polisi'nden 3 bin öğrenciye motive eğitimi
Diyarbakır polisi'nden 3 bin öğrenciye motive eğitimi

Diyarbakır polisi'nden 3 bin öğrenciye motive eğitimi

DİYARBAKIR - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilere 'Öğrenmeyi öğrenme' adlı konferans verdi, yapılan konferansa 20 okuldan 3 bin öğrenci katıldı.

A+A-
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, ÇOGEP ve Altın Köprüler Projesi kapsamında 3 bin öğrenciyi yaptıkları konferansla bilgilendirdi.
 
'Öğrenmeyi öğreniyorum' adlı konferansa 20 okuldan lise ve ortaokul öğrencileri katıldı. Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi'nde bulunan Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü salonunda verilen konferans 5 gün boyunca her gün 3 seans halinde devam edecek. 
 
Konferans sonrası açıklama yapan uzman eğitimci Alişan Karakaya, konferansa Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü projesi kapsamında geldiklerini söyledi.
 
Karakaya, "Çocuklar buraya gelerek kendine olan güvenlerini artırdı. Herkes öğrenebilir, ancak herkes aynı şekilde öğrenemeyebilir. Başarısızlık diye bir şey yoktur. Bir insan kendi beyninin çalışma şeklini fark ettiğinde ve kullanmayı bildiğinde daha çok başarılı olur. Anne ve babalarda çocuklarının beynine üflemekte. Söylemekle hiçbir şekilde çalışmaz. Öğrenciler eğitimin sonunda ben başarabilirim diye buradan çıkmaktadırlar" dedi.
 
Eğitimin 5 gün boyunca devam edeceği belirtildi.
 
(BE-YRT-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT