1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır polisi Nevruz teyakkuza geçti
Diyarbakır polisi Nevruz teyakkuza geçti

Diyarbakır polisi Nevruz teyakkuza geçti

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da yarın kutlanması planlanan Nevruz için hazırlıklar sürerken polis ekipleri kutlama alanı için teyakkuza geçti.

A+A-

5 arama noktasının kurulduğu alanda, dün gece sahne üzerinde bulunan PKK'ya ait fotoğraflar polisler tarafından kaldırıldı.


Diyarbakır'da Demokratik Toplum Kongresi (DTK) tarafından organize edilen Nevruz kutlamasının hazırlıkları sürüyor. Merkez Bağlar ilçesinde bulunan Nevruz Parkı'nda yapılacak olan kutlamalar için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü teyakkuza geçti. Zırhlı araçların konuşlandırıldığı alanda, çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Temizlik çalışmalarının sürdüğü alanda yakılacak olan ateş için bir ton odun getirildi. 


Nevruz tertip komitesi yetkililerinden edinilen bilgilere göre alanda 100 erkek ve kadın olmak üzere 200 seyyar lavabo kuruldu. Parti üyeleri, zabıta ve polis ekiplerinin aralarında olduğu 4 bin 500 kişi ise alanda güvenlik önlemi alacak. 5 arama noktasının kurulduğu alanın çevresi ise bariyerler tarafından çevrildi.

PKK'YA AİT FOTOĞRAFLAR İNDİRİLDİ


Nevruz kutlamalarının yapıldığı alana dün gece polis ekipleri giriş yaptı. Mahkeme kararıyla alana giren polisler, PKK'ya ait fotoğrafları tespit etti. Ekipler, incelemenin ardından PKK'ya ait olan fotoğrafları indirdi. Alanın güvenliğini alan polis ekiplerinin zırhlı araçlarla bekleyişi sürüyor.


(BE-AKK-MK-Y)

HABERE YORUM KAT