1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır polisi kaçakçılara göz açtırmıyor
Diyarbakır polisi kaçakçılara göz açtırmıyor

Diyarbakır polisi kaçakçılara göz açtırmıyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen 13 ayrı operasyonda piyasa değeri 448 bin lira olan 89 bin 600 adet kaçak sigara, piyasa değeri 78 bin lira olan 16 ton 280 kilogram kaçak akaryakıt, 116 kilo 990 gram kubar esr

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince il genelinde uyuşturucu madde ticareti ve batı illerine kaçak sigara ile akaryakıt sevkiyatı yapan şahıslara yönelik 13 farklı operasyon düzenlendiği belirtildi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, operasyonlarda gözaltına alınan 11 kişiden 5'inin tutuklandığı kaydedildi. Açıklamada, "Düzenlenen operasyon neticesinde; piyasa değeri 448 bin TL olan 89 bin 600 paket kaçak sigara, piyasa değeri 78 bin TL olan 16 ton 280 kilogram kaçak akaryakıt, 116 kilo 990 gram kubar esrar maddesi, 70 gram toz esrar maddesi ele geçirilmiştir. 09-13 Kasım 2015 tarihleri arasında yapılan operasyonlarla ilgili olarak toplam 11 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Yakalanan şahıslardan 5’i çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış, 4 şahıs hakkında Kaçaklıkla Mücadele Kanuna muhalefetten adli işlem yapılmış, 1 şahıs hakkında adli kontrol kararı verilmiş, 1 şahıs serbest bırakılmıştır. Ayrıca kaçak eşya naklinde kullanılan 4 araca el konulmuştur. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü olarak kaçakçılık yaparak haksız kazanç elde eden ve uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyonlara kararlılıkla devam edecektir" denildi.


(AKK-İİ-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler