1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır polisi huzur uygulamalarına devam ediyor
Diyarbakır polisi huzur uygulamalarına devam ediyor

Diyarbakır polisi huzur uygulamalarına devam ediyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır polisinin bayramın ilk gününde yaptığı huzur ve güven uygulamasında, çeşitli suçlara karışan 11 kişi yakalanırken, 3 adet silah ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 17 Temmuz 2015 tarihinde ekiplerin titiz çalışmaları ile kent genelinde yapılan uygulamalarda gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde toplam 11 şahsın yakalandığı ve 3 adet silahın ele geçirildiği belirtildi.

 

Açıklamada, “Bağlar ilçesinde kapkaç suçundan aranan V.G. yakalandı. Çeşitli suçlardan araması olan 11 şahıs yakalandı. Bir iş yerine hırsızlık amaçlı girmeye çalışan şüpheli H.A. polis ekiplerince yakalandı. Bölgede yapılan aramada 1 adet tornavida, 1 adet levye, 1 adet el feneri ele geçirildi.

 

Yapılan uygulamalarda toplam 91 araç ve 316 şahıs sorgulandı. Değişik tarihlerde gerçekleşen cep telefonu hırsızlığı olayının ve yağma olayının şüphelisi M.B. titiz çalışmalar sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ayrıca uygulamalarda 16 şahsa dilencilikten işlem yapıldı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, ilimizde huzur ve güvenliğin devamı için çalışmalarını aralıksız ve kararlı bir biçimde sürdürmeye devam edecektir” denildi.


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler