1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır polisi aşure gününde vatandaşla buluştu
Diyarbakır polisi aşure gününde vatandaşla buluştu

Diyarbakır polisi aşure gününde vatandaşla buluştu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da, İl Emniyet Müdürlüğü ile Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri vatandaşlarla bir araya gelerek aşure dağıttı.

A+A-

Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün bulunduğu 10 Nisan Polis Karakolu bahçesinde düzenlenen aşure etkinliğine Bağlar İlçe Kaymakamı Dursun Balaban, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Recep Güven, ilçe emniyet amirleri, Bağlar İlçe Müftüsü Ahmet Ateş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aşure günü etkinliği çerçevesinde İl Emniyet Müdürü Recep Güven, aşure kazanlarının başına geçerek kendi elleri ile vatandaşlara aşure ikramında bulunarak gelen misafirlere Kürtçe 'Hoş geldiniz' dedi.
İçerisinde 12 çeşit malzemenin bulunduğunu ve 3 kazanda pişirilen yaklaşık 3 bin kişilik aşure, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Etkinlikte konuşan Bağlar ilçe Müftüsü Ahmet Ateş, “Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem, Efendimizin (sav) hürmete şayan bir ay diye nitenledirdiği sayısız lütuf ve hikmetlerle dolu kutlu bir aydır. Muharrem aynı zamanda hüzün ve ibret ayıdır bizlere yüreklerimizi sızlatan kerbela'yı hatırlatır. Yeni kerbelaların yaşanmaması için ortak bir dile ihtiyacımız var. Yüreklerimizi birleştirmeye gönül kapılarımızı birbirimize açmaya ihtiyacımız var. İşte bu yüzden Muharrem bizim için ortak bir hüzün mevsimi olduğu kadar adaleti, hikmeti, merhameti, kardeşliği ve dostluğu hatırlatan ibret sofrası da olmalıdır” diye konuştu.

“İNŞALLAH HER ŞEY ÇOK DAHA İYİ OLACAK”

İl Emniyet Müdürü Recep Güven ise Muharrem ayının 10. günün aşure günü her insanın gelip kaynaştığı birlik olduğu ve birlikte tadı bulduğu güzel bir gün olduğunu söyledi. Kerbala'daki acıdan ders alarak bir daha hiç acı yaşamama arzusuyla insanlarla bir araya geldiklerini belirten Güven, “Sayın valimizin himayelerinde onun emri tahtında Ulu camide bir program yaptık, Kuruçeşme'de kardeşlerimiz yedimin kişiye aşure dağıttılar ve bugünde 10 Nisan Polis Karakolu'nda şu saate vatandaşlarımızın buraya teveccühü ile birlikte güzel bir kardeşlik havası yaşıyoruz, inşallah her şey çok güzel olacak” şeklinde konuştu.Konuşmalarından ardından aşure dağıtımıyla program sona erdi.

(SI-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT