1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır Peyas SK Çim Hokeyi Takımı birincisi
Diyarbakır Peyas SK Çim Hokeyi Takımı birincisi

Diyarbakır Peyas SK Çim Hokeyi Takımı birincisi

DİYARBAKIR- Muğla’nın Bodrum ilçesinde yapılan Çim Hokeyi Erkekler Salon 2. Lige yükselme maçlarını Diyarbakır Peyas SK Çim Hokeyi Takımı birinci olarak tamamladı.

A+A-

Türkiye Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Veysi Koyun, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, Diyarbakır Peyas SK’nın Muğla’da önemli bir başarıya imza attığını söyledi.

Koyun, Diyarbakır Peyas SK Çim Hokeyi takımının bu şampiyonada birinci olarak adını 2. Lige yazdırdığını belirtti. Koyun, “Müsabakalar, 4 grupta yapıldı. Grup maçlarının ardından müsabakalar, çeyrek, yarı ve final maçlarıyla tamamlandı.

Final maçında Kurhan SK’yı 2-1 mağlup eden Diyarbakır Peyas SK 2. Lige yükselen takım oldu. Peyas SK elde ettiği başarıyla gelecek yıl Diyarbakır’ı 2. Lig’de temsil edecek. Diyarbakır Peyas SK’nın oyuncuları bireysel olarak da önemli başarılara imza attı. Ali Gaffar Duva’nın 18 golle, şampiyonanın en golcü oyuncusu seçilirken, kaleci Nurettin Erce’nde en değerli kaleci ünvanını elde etti. Muğla’da önemli başarılara imza atan Diyarbakır Peyas SK takımını yürekten kutluyorum” dedi.


(MÇ-AKK-S)

HABERE YORUM KAT