1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır otobüsüne ırkçı saldırı
Diyarbakır otobüsüne ırkçı saldırı

Diyarbakır otobüsüne ırkçı saldırı

Yeni Diyarbakır firmasına ait bir yolcu otobüsü, Adana Merkez Otogarı girişi sırasında ırkçı bir grubun taşlı ve sopalı saldırısına uğradı.

A+A-

Saldırıda yaralanan olmazken, araçta maddi hasar meydana geldi.Yeni Diyarbakır firmasına ait 21 GB 688 plakalı yolcu otobüsü, Adana Merkez Otogarı'na girişi sırasından otogar önünde toplanan ırkçı bir grubun taşlı ve sopalı saldırısına uğradı. Saldırı sırasında yaralanan olmazken, araçta maddi hasar meydana geldi.


Diyarbakır Antalya seferini yaptığını ifade eden ve otobüste yolcusu olan Barış Anneleri aktivisti Cahide Akan, Adana'ya geldiklerinde D-400 Karayolu üzerinde bulunan Adana Merkez Otogarı'na girişleri sırasında ırkçı bir grubun taşlı ve sopalı saldırısına uğradıklarını dile getirdi. Akan, "Yüzlerce kişi vardı. Tam otogar girdiğimiz sırada bu ırkçılar bize taş ve sopalarla saldırdı. Saldırı sırasında poliste oradaydı. Ama onlara müdahale etmedi. Şoför aracı hızlı bir şekilde otogara sürerek bizler kurtulduk. Araçta küçük çocuklarda vardı. Onlarda çok korktular. Polis gelip tutanak tuttu. Aracın tüm camları, silecekleri ve çamurlukları kırıldı. Bizler bu şekilde şuanda Antalya'ya doğru yol aldık" dedi.


Öte yandan Ankara, Konya ve İstanbul istikametinden gelen yolcu otobüslerinin bazı sivil araçlarca takip edildiği ileri sürüldü. Saldırı nedeniyle polis Adana Merkez Otogarı önünde güvenlik önlemi aldığı ve ırkçı grupların PKK aleyhinde slogan atarak dağıldı öğrenildi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler