1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır onlara Trabzon
Diyarbakır onlara Trabzon

Diyarbakır onlara Trabzon

Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Bağacık köyünde yaşayan ve aileleri gibi fanatik Trabzonsporlu olan 15 öğrenciden sonra aynı köyden yetişkinlerden oluşan 45 kişilik bir grup daha Trabzon'a gelerek, bordo-mavili kulübü ziyaret etti.

A+A-

Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı 120 haneli Bağacık köyünde yaşayan ve aileleri gibi fanatik Trabzonsporlu olan 15 öğrenciden sonra aynı köyden bu kez  yetişkinlerden oluşan 45 kişilik bir grup daha Trabzon'a gelerek bordo-mavili kulübü ziyaret etti.

Yörede, Trabzonspor'a olan hayranlıklarıyla gündeme gelmelerinin ardından Trabzon'da büyük sempati duyulan Bağacık İlkokulu öğrencileri şehre gelip Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda Trabzonspor-Galatasaray maçını izlemişti.

Çocukların ardından Trabzon Sanayici ve Girişimci İş Adamları Derneği (TSGİAD) tarafından Trabzon'a getirilen yetişkinlerden oluşan 45 kişilik grup, Trabzonspor Kulübü'nü ziyaret ettikten sonra bordo-mavili takımın antrenmanını izledi.

Diyarbakırlı bordo-mavili taraftarlar, takımlarıyla antrenman öncesi fotoğraf çektirdiler. Özellikle teknik sorumlu Hami Mandıralı ile bir süre sohbet eden taraftarlar, bordo-mavili takımın eski golcüsünün attığı sert frikik gollerinden bahsettiler.

Diyarbakırlı taraftarlar, daha sonra Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçoğlu'nu da ziyaret edecek.

Bağacık köyü sakinlerinin Trabzonspor'a olan sevgisinin bordo-mavili takımın 1976-1977 futbol sezonunda şampiyon olmasıyla başladığı, köylülerin bu sevgiyi çocuklarına da aşılayarak, köydeki taraftar sayısını her geçen gün artırdığı biliniyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT