1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Nevruzu'na soruşturma
Diyarbakır Nevruzu'na soruşturma

Diyarbakır Nevruzu'na soruşturma

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da kutlanan Nevruz Bayramı ile ilgili, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 4 farklı soruşturma açıldı.

A+A-

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde bulunan Nevruz Parkı’nda düzenlenen Nevruz Bayramı etkinliğinin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ‘PKK propagandası yapmak’ suçundan soruşturma başlatıldı.

 

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “21 Mart 2016 tarihinde ilimiz Bağlar ilçesi Nevruz Parkı’nda yapılan Nevruz kutlamaları ile ilgili olarak, PKK propagandası yapmak suçundan 3713 sayılı yasanın 7/2 maddesi kapsamında, yaşı büyük 9 şüpheli hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’mızca soruşturma başlatılmıştır. 12 suça sürüklenen çocuk hakkında da yine Cumhuriyet Başsavcılığı’mızca soruşturma başlatılmıştır.

 

Olay yerinde elde edilen örgüt flaması, bez parçaları ve posterlerine el konularak kimlikleri henüz tespit edilemeyen şüpheliler ile toplanma alanında bulunan ekrandan yapılan sinevizyon gösterimi ile ilgili olarak da ilgili kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’mızca başlatılmıştır” denildi.

 


(YRT-MP-AŞ-Y)

 

HABERE YORUM KAT