1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Mv. Arslan'ın Kızı evlendi
Diyarbakır Mv. Arslan'ın Kızı evlendi

Diyarbakır Mv. Arslan'ın Kızı evlendi

AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan'ın kızı Ayşe Arslan, Mevlüt Hilmi Çınar ile hayatını birleştirdi. Törene katılan Başbakan Erdoğan çiftin nikah şahitliğini yaparak, çiften 3 çocuk temennisinde bulundu.

A+A-

AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan\'ın kızı Ayşe Arslan, Mevlüt Hilmi Çınar ile hayatını birleştirdi. Törene katılan Başbakan Erdoğan çiftin nikah şahitliğini yaparak, çiften 3 çocuk temennisinde bulundu.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı\'nın sosyal tesislerindeki düğünde, çiftin nikahını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçet kıyarken, nikah şahitliklerini de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile eski TBMM Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç yaptı. Törene ayrıca, bakan ve milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Erdoğan'ın yaklaşık iki saat kaldığı gecede çok sayıda bakan ve milletvekili hazır bulundu. Nikahı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıydı. Erdoğan, evlilik cüzdanını gelin Ayşe Arslan'a verirken kısa bir konuşma yaptı. Erdoğan, "Hayırlı olsun. En kötü gününüz böyle olsun." temennisinde bulunurken, genç çiftten vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmelerini istedi. Çiçeği burnunda evlilere "en az çocuk" hedefini koyan Erdoğan, "Biliyorsunuz benim bir temennim var. En az üç tane çocuk olması lazım. Bu, milletin geleceği için önemli. Milletin bu noktada güçlü olması lazım. İhtiyar nüfus değil genç, dinamik nüfusa sahip olmamız lazım. Bazıları tabii bu işe muhalefet edebilir; onların bileceği iştir, ama benim temennim budur, başbakan olarak\'\' şeklinde konuştu.