1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Müftüsü istifa etti
Diyarbakır Müftüsü istifa etti

Diyarbakır Müftüsü istifa etti

DİYARBAKIR - Diyarbakır Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş'un da milletvekili adayı olabilmek için görevinden istifa ettiği belirtildi.

A+A-
Genel seçimler öncesinde kamu çalışanlarının istifaları için bugünün son gün olması nedeniyle Diyarbakır İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş da, görevinden istifa etti.
 
Erdoğmuş'un milletvekili adayı olmak için istifa ettiği öğrenilirken, hangi partiden adaylık başvurusunda bulunacağı öğrenilemedi. Erdoğmuş, emekliliğinin de geldiğini bu yüzden de istifa ettiğini belirterek, “10 Şubat istifa etmem için tesadüf değil. Çözüm sürecine destek olmak için böyle bir karar verdim. Önemli bir noktaya gelen sürece katkı sunmak istiyorum” dedi.
 
1960 yılında Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Meşedalı köyünde doğan Erdoğmuş, ilkokulu Genç, orta ve liseyi ise Diyarbakır'da tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden 1982 yılında mezun olan Erdoğmuş, 1978 yılında Dicle Müftülüğü'nde imam hatip olarak göreve başladı.
 
1983-1987 yılları arasında da Diyarbakır Müftülüğü'nde imam hatip olarak görev yapan Erdoğmuş, daha sonra bilgi ve görgü eğitimi amacıyla 1987-1989 yılları arasında Mısır'da bulundu. 1989-1991 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında memur olarak görev yapan Erdoğmuş, 1991'de Elazığ'ın Maden, 1997'de de Baskil ilçe müftülüğüne atandı. 2002'de Elazığ, 2005'te de Kilis Müftülüğü'ne tayin olan Erdoğmuş, 2011 yılından beri de Diyarbakır Müftülüğü'nü yürütüyordu.
 
(MP-ÖZ-Y)
 

HABERE YORUM KAT