1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır MHK üyeliğini istiyor
Diyarbakır MHK üyeliğini istiyor

Diyarbakır MHK üyeliğini istiyor

Eski hakem ve Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Reha Biçici, Merkez Hakem Kurulu (MHK) üyeliğine yönelik talip olduğunu ifade etti.

A+A-

Biçici, 'Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden bugüne kadar MHK üyeliğine seçilen olmaması büyük bir eksikliktir' dedi.

Biçici, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin MHK'deki temsilcilerinin batı illerinde bulunduğunu söyledi.

Bölgedeki hakemlerin diğer illere oranla çok daha zorlu şartlarda görev yapmalarına rağmen terfi konusunda hak ettikleri karşılığı alamadığını savunan Biçici, bunun nedeninin MHK'deki temsilcinin bölgeye yeterli önemi vermemesinden kaynaklandığını ileri sürdü.

Biz artık bu işe aday oluyoruz

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde çok yetenekli hakemlerin bulunduğunu, bunların değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Biçici şöyle konuştu:

"Burada kalan hakemlerin hiçbirinin MHK üyeliğine getirilmediğini görüyoruz. Seçilen Diyarbakırlı oldu ama o da İzmir'de ikamet eden birisi. Bunun altında art niyet aramıyoruz ama bölge hakemliği hep dışarıdan yönetildi. Biz artık bu işe aday oluyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden bugüne kadar MHK üyeleğine seçilen olmaması büyük bir eksikliktir. MHK üyeliğine layık görülmem durumunda bölgeden iyi hakemler yetiştirerek, Türk hakemliğine katkı sunacağıma inanıyorum."

2014-05-04_002319.jpg

HABERE YORUM KAT