1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Mermerinin ünü yayılıyor
Diyarbakır Mermerinin ünü yayılıyor

Diyarbakır Mermerinin ünü yayılıyor

Diyarbakır Organize Sanayi'de üretim yapan Beden Mermer Firmasının ürettiği Mermerler İspanya Kraliyet ailesinin yaptırdığı kongre merkezi yapımında kullanıldığı bildirildi.

A+A-

Diyarbakır Organize Sanayi'de üretim yapan Beden Mermer Firmasının ürettiği Mermerler İspanya Kraliyet ailesinin yaptırdığı kongre merkezi yapımında kullanıldığı bildirildi. Hürriyet Gazetesi'nin Haberine Göre, Diyarbakır’da faaliyet gösteren Beden Mermer adlı firmanın mermerleri, İspanya’da Kraliyet Ailesi’nin yaptırdığı kongre merkezinin yapımında kullanılıyor. Firma, İtalya’nın Verona kentinde bu yıl 43’üncü kez düzenlenen dünyanın en büyük mermer ve doğaltaş fuarı MARMOMACC Mermer, Taş ve Teknolojileri Fuarı’nda ürünlerini sergiledi.

Beden Mermer’in Genel Koordinatörü Zeki Tutal, Uzakdoğu, Ortadoğu’ya ağırlıkla ihracat yaptıklarını, İspanya’ya 3 yıldır devam eden Kraliyet Ailesi’nin yaptırdığı kongre merkezi için blok ve kesilmiş mermer gönderdiklerini söyledi. Hani ilçesinden çıkan mermerlerin kongre merkezinin hem iç, hem de dış kaplamasında kullanıldığını belirten Tutal, bu proje sayesinde İspanya’ya ihracatlarını da yüzde 60 oranında artırdıklarını kaydetti.