1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır merkezli 4 ilde kaçakçılık operasyonu
Diyarbakır merkezli 4 ilde kaçakçılık operasyonu

Diyarbakır merkezli 4 ilde kaçakçılık operasyonu

DİYARBAKIR- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından daha önce yapılan çalışmalarda ele geçirilen kaçak malzemelerin faillerine yönelik sürdürülen teknik takip sonucunda Diyarbakır merkezli 4 ilde kaçakçılara yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı.

A+A-
Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada 4 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda toplam 20 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.
 
Açıklamada, “Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde önceki tarihlerde toplam 1 milyon 162 bin 380 paket kaçak sigara, 6 milyon 130 bin adet kaçak makaron ve 19 adet kaçak cep telefonu ele geçirilmiştir. Ele geçirilen kaçak tütün mamulleri ve cep telefonu olayı faillerine yönelik, ilgili mahkemelerce alınan karar doğrultusunda yapılan teknik takipli ve kapsamlı çalışmalar neticesinde;
 
20 Ocak 2015 günü Diyarbakır merkezli 4 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda toplam 20 şüpheli şahıs yakalanmış ve 11 bin 515 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir. Kaçakçılık suretiyle haksız kazanç sağlayarak vergi kaybına neden olan şahıs ve organizasyonların deşifresine yönelik çalışmalarımız devam etmektedir” denildi.
 
(AKK-ÖZ-Y)
 

HABERE YORUM KAT