1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır MEB TEOG'a hazır
Diyarbakır MEB TEOG'a hazır

Diyarbakır MEB TEOG'a hazır

28-29 Nisan 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş(TEOG) sınavı ile ilgili Diyarbakır'da gerekli önlemler alındı.

A+A-

Yurt genelinde olduğu gibi Diyarbakır'da da 28-29 Nisan 2014 Pazartesi ve Salı günü gerçekleştirilecek olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı 2013-2014 eğitim-öğretim yılı 2. Dönem merkezi ortak sınavları ile ilgili sınavın başarılı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için Diyarbakır'da bilgilendirme toplantısı yapıldı.

SINAV ÖNLEMLERİ TARTIŞILDI

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Metin Direk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, sınava ilişkin herhangi bir aksaklık ve sorunun olmaması, öğrencilerin huzur içerisinde sınava girebilmeleri için alınan ve alınacak olan önlemler tartışıldı. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Metin Direk, "Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerimizin katılacağı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı nedeniyle bazı çalışmalarımız oldu. Burada hem onları paylaşacağız hem de konuya ilişkin yöneticilerimizin önerilerini dinleyeceğiz. Umarız çocuklarımız için büyük önem arz eden bu sınav sorunsuz ve başarılı bir şekilde geçer. Bu vesileyle sınava katılacak öğrencilerimize de başarılar diliyorum" dedi.

17 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KATILDI

Sınavlardaki iş ve işlemlerin düzenli ve sağlıklı yapılabilmesi için 17 ilçe milli eğitim müdürü ve sınavlardan sorumlu şube müdürlerinin de katıldığı toplantıda; sınav güvenliği, öğretmen görevlendirmeleri, il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılacak iş ve işlemler, okul müdürlükleri tarafından yapılacak iş ve işlemler, özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler ile ilgili olarak dikkat edilecek hususlar konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT