1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır Masterler takımı Antalya'da
Diyarbakır Masterler takımı Antalya'da

Diyarbakır Masterler takımı Antalya'da

DİYARBAKIR- Diyarbakır Masterler Derneği futbol takımı, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Türkiye ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden önemli master takımlarının katıldığı Antalya Soccer Cup 2015 masterlar futbol turnuvası için Antalya'ya gitti.

A+A-

Diyarbakır'da futbolun önemli isimlerinin bir araya gelmesi ile kurulan Masterler Derneği, Antalya Soccer Cup 2015'e katılmak için kente gitti.

8-12 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlenecek turnuvada Diyarbakır'ı temsilen maçlara çıkacak olan Diyarbakır Masterler Derneği futbol takımının hedefi, turnuvayı birincilikle bitirmek.

35 kişilik kafile ile Diyarbakır'dan Antalya'ya giden Diyarbakır Masterler Derneği futbol takımı, Antalya'da oynayacakları maçlar için hazırlıklarına başladı.

"KENTİMİZ ADINA ÜÇÜNCÜ KEZ TURNUVAYA KATILMAKTAN DOLAYI MUTLUYUZ"

Kafilenin Antalya'ya gidişi öncesi açıklamalarda bulunan Diyarbakır Masterler Derneği Başkanı Veysi Akar, Diyarbakır Masterler Derneği futbol takımı olarak yurt içinde üçüncü kez bu turnuvaya katılacaklarını belirterek, amaçlarının bu tür turnuvalarla farklı kültürler ve insanlarla spor aracılığıyla kaynaşmak olduğunu söyledi.

Akar, "Daha önce Antalya'da 23-27 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenen Turkey Soccer Cup 2014 futbol turnuvasına ve 17-19 Ekim 2014 tarihleri arası İzmir Seferihisar'da düzenlenen 1. Teos masterler futbol turnuvalarına Diyarbakır Masterler Derneği futbol takımı olarak katılmıştık.

Bugün ise 35 kişilik futbolcu ve yönetici kafilemizle davet edildiğimiz Antalya'da düzenlenecek olan Antalya Soccer Cup 2015 masterlar futbol turnuvasına katılmak için yola çıkıyoruz. Bu tür turnuvalar kaynaşma ve iller arası iyi ilişkilerin spor aracılığıyla geliştiği organizasyonlar olduğu gibi Kentimizin tanıtımına da önemli katkılar sunmaktadır" dedi.

"CENTİLMENCE MÜCADELE EDİP, KENTİMİZİ TEMSİL EDECEĞİZ"


Diyarbakır Masterler Derneği futbol takımının teknik direktörlüğünü yapan Faruk Türk ise, bu tür turnuvalar kaynaşma ve iller arası iyi ilişkilerin spor aracılığıyla geliştiği organizasyonlar olduğunu dile getirdi. Türk, "Yarışmacı bir turnuva değil, amaç centilmence mücadele edip karşılaşacağımız diğer takımlarda hakkımızda iyi bir intiba bırakmaktır.

Masterler futbol takımı olarak bu tür organizasyonlara katılıp ilimizi en iyi şekilde temsil etmemizin yanı sıra takım kadromuzda bulunan arkadaşlarımızın da bu tür sosyal spor aktiviteleriyle bir arada bulunmasına olanak sağlıyoruz. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Turnuvayı düzenleyen organizasyon komitesine'de başarılar diliyorum" diye konuştu.


(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT