1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Lice'de operasyon
Diyarbakır Lice'de operasyon

Diyarbakır Lice'de operasyon

Diyarbakır'da düzenlenen bir operasyonda terör örgütüne maddi kaynak sağlamak amacıyla sevk edilmek üzere olan 684 kilogram kubar esrar ile 112 bin 531 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır Valililiği'nden yapılan açıklamada; il genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanmasına yönelik güvenlik güçlerinin operasyon icra ettiği belirtildi. Operasyonlar kapsamında Lice ilçesinin Hedik köyünde yapılan arama ve kontrollerde araziye gizlenmiş vaziyette el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan 50 kilogram amonyum nitrat ile örgütün maddi kaynak sağlamak amacıyla sevk edilmek üzere olan 667 kilogram kubar esrarın ele geçirildiği ifade edildi.

Diyarbakır'ın Hazro ilçesinin Çitlibahçe köyünde ise yapılan arama ve kontrollerde 17 kilo 450 gram kubar esrar, 1 adet av tüfeği, 1 adet tabanca, 16 adet fişek ve beş ayrı yerde toplam 112 bin 531 kök kenevir bitkisinin ele geçirildiği kaydedildi. Yapılan çalışmalarda yasa dışı kenevir ekimi ve esrar bulundurmaktan 5 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.