1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Kulp'ta bir köye yardım
Diyarbakır Kulp'ta bir köye yardım

Diyarbakır Kulp'ta bir köye yardım

Diyarbakır Kulp ilçesinde bir köy öğretmeni görev yaptığı okulda kullanılmak için kitap ve bilgisayar istiyor. Bu amaçla kendi sitesinde kampanya açıp halktan destek istedi.

A+A-

Diyarbakır Kulp ilçesinde bir köy öğretmeni görev yaptığı okulda kullanılmak için  kitap ve bilgisayar istiyor. Bu amaçla kendi sitesinde kampanya açıp halktan destek istedi.

BU SESE KULAK VERİN

Barış İ.Ö.O'nun geçen sene birincisini düzenlediği kampanyanın ikincisi başladı. Kampanya desteklerinizi bekliyor...Geçen yıl Barış İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Yılmaz Can, Evrim Kitapçıoğlu, Teyfik Eren, Taner Baran ve Mehmet Baytar öncülüğünde düzenlenen “ Sizden Bize Bizden Onlara” yardım kampanyası sayesinde, çok sayıda giyim, kırtasiye ve kitap yardımı topladık. Elde ettiğimiz bu yardımları başta okulumuz olmak üzere, ilçemiz ve köylerdeki çocuklara ulaştırdık. Bunun dışında okulumuzda bu yardımlar sayesinde birde kütüphane kurduk. Kurduğumuz bu kütüphane sayesinde, şimdi çocuklarımız daha iyi ve verimli araştırma yapabiliyor, başarıyı kendi okullarında yakalayabiliyorlar.Bu yılda ikincisini başlattığımız ve gelenekselleştirmeye çalıştığımız “Sizden Bize Bizden Onlara 2” yardım kampanyası sayesinde bir çok şeyi amaçlıyoruz. Okulumuzda gençlerimizin teknolojiden faydalanamaması ve çağın gelişen koşullarına adapte olamaması başlı başına bir sorun teşkil etmektedir. Yaşamımızın giderek iletişim teknolojileri üzerinde şekillendiği böylesi bir dönemde, çocuklarımızın bilgisayardan yoksun kalması gerçekten büyük eksikliktir. Bunun dışında eğitim-öğretimin yine olmazsa olmazlarından olan eğitim materyalleri imkanlarından da tamamen uzakta bulunmaktayız. Ayrıca okulumuzda ve köylerimizde öğrenim gören çocukların ekonomik şartları dikkate alınırsa; onlarda giyim, kırtasiye, sağlık gibi temel ihtiyaçları arasında sayılabilecek bu olanaklara da ulaşamamakta ya da ancak bir kısmı ulaşabilmektedir. Çocuklarımıza yapacağınız giyim, kırtasiye, kitap, eğitim cd"leri vb her yardım, ülkemizin geleceğine bir şekilde olumlu yönde geri dönecektir.Yaşamlarımız, geleceklerimiz, doğduğumuz coğrafyanın kaderinden bağımsız düşünülemediği gerçeği, artık birileri tarafından bertaraf edilmelidir. Gelin çocuklarımıza bir umut ışığı da siz yakın.Teyfik EREN -Yılmaz CAN-Kazibe KESKİNİLETİŞİM BİLGİLERİAdres: Barış İlköğretim OkuluKulp / DİYARBAKIRTlf: - 0412 831 20930505 883 4762e-posta: 604303@meb.k12.tr