1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Kocaköy AKP kongresi yapıldı
Diyarbakır Kocaköy AKP kongresi yapıldı

Diyarbakır Kocaköy AKP kongresi yapıldı

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde yapılan AK Parti 3. Olağan Kongresi'nde başkanlığa Hamdullah Kılınç seçildi.

A+A-

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde yapılan AK Parti 3. Olağan Kongresi'nde başkanlığa Hamdullah Kılınç seçildi. AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Abdurrahman Kurt ve Kudbettin Arzu'nun da katıldığı kongrede üyeler yeni başkanı seçti. Tek listeyle gidilen seçimde Hamdullah Kılınç, ilçe başkanlığı'na seçildi.

Kongrede konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Öcal, göreve geldiği kısa sürede halkın AK Parti'ye olan teveccühüne şahit olduğunu söyledi. Teveccühün AK Parti hükümetlerinin yaptığı hizmetlerden kaynaklandığını dile getiren Öcal, seçilen yeni ilk başkanına da başarılar diledi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt da kongrede yapılacak seçimin bir bayrak değişimi olduğunu belirtti. Hedefin 2009 yerel seçimleri ve sonrasındaki genel seçimlerinde başarı yakalamak olduğunu anlatan Kurt, yeni yönetimin herkesi kucaklayacağını kaydetti. AK Partili yöneticilerin halka layık olmak için çabaladıklarını da ifade eden Milletvekili Kurt, herkesi kendilerine destek vermeye çağırdı.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu da hükümetin çalışmalarını anlatarak, Kocaköylüler'den destek istedi.