1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır karmaları, basketbolda Türkiye yarı finallerinde
Diyarbakır karmaları, basketbolda Türkiye yarı finallerinde

Diyarbakır karmaları, basketbolda Türkiye yarı finallerinde

DİYARBAKIR - Diyarbakır karmaları, ev sahibi olduğu basketbol Anadolu Yıldızlar Ligi çeyrek final müsabakaları sonunda kızlarda şampiyon ve erkeklerde de ikinci olarak, iki branşta da Türkiye yarı finallerine kalma başarısını gösterdi.

A+A-
Diyarbakır karmaları, Seyrantepe ve Ziya Gökalp spor salonlarında 3 gün süren müsabakalarda hem erkeklerde hem de kızlarda Türkiye yarı finallerine kaldı.
 
Adıyaman, Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Mardin, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van karmalarının mücadele ettiği müsabakalarda Diyarbakır kız karması C grubunda şampiyon olurken, Diyarbakır erkek karması da ikincilik kazandı.
 
YARI FİNAL GRUBU MAÇLARI SAMSUN'DA YAPILACAK
 
Diyarbakır'ın iki takımı da Türkiye yarı finallerinde Diyarbakır'ı temsil etmeye hak kazandı. Türkiye yarı finalleri 20-22 Mart tarihleri arasında Samsun'da yapılacak. Basketbol Anadolu Yıldızlar Ligi takımlarının baş antrenörü Çetin Yıldız, Diyarbakır'ın çeyrek finaldeki başarıyı yarı finalde de sürdüreceğine olan inancını dile getirdi.
 
g(HA-YRT-S)
 

HABERE YORUM KAT