1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği'nde neler oluyor?
Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği'nde neler oluyor?

Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği'nde neler oluyor?

15 Temmuz'da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimini milletin gücüyle püskürtülmesinin ardından kamu sektöründe hükümetin özellikle FETÖ terör örgütü mensuplarının güdümünde yer alan kişilerin görevden alınmaları sürüyor.

A+A-

Ülkemizin bütün birimlerinin FETÖ terörüne karşı mücadelesi devam ederken ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde tüm kamu kurum ve kuruluşlarının bu terör çetesinden temizlenip milletin emrinde çalışması için adeta bir seferberlik ilan edilmişken Diyarbakır’daki önemli bir hastanemizde üç tane paralelci Başhekim Yardımcısı hala görevinin başında.

BUNLARI KİM KORUYOR?

Diyarbakır’daki önemli bir hastanemizde Başhekim Yarcımcılığı görevine Genel Sekreter Doç.Dr.Murat Kanğın döneminde getirildi. Daha önce bu haber sitemizde, Doç.Dr.Murat Kanğın FETÖ’cü mü? Diye bir haber analizi yapmış ama cevap alamamıştık.

15 Temmuz darbe girişiminin ardında bunların bir cemaat değil uluslararası bir terör örgütü olduğu, ülkemizin aleyhine faaliyetler yürüttüğü, kendi ülkesinin ona emanettiği görevleri, uçakları, muhimattaları kendi halkı üzerine kullanacak kadar gözü dönmüş bir örgütten bahsedilmektedir. Terör örgütü FETÖ yanlısı bu kişiler 15 Temmuz gecesi ülkemizin Parlementosunu ve Cumhurbaşkanlığı Külliyemizi yine ülkemizin uçağı, tankı ve topuyla yıkacak kadar alçak oldukları, başka ülkelerin maşaları oldukları ortaya çıkmıştır.

Hal böyleyken; Diyarbakır gibi önemli bir kentte halka hizmet veren hastanemizdeki üç Başhekim Yardımcısının hala idari görevlerinin başında oluşu doğal olarak bu kurumun başındaki Murat Kanğın’ın buradaki tutumuyla ilgili soru işaretleri olduğu düşündürmektedir.

NEDEN HAREKETE GEÇİLMİYOR?
Ak Parti hükümetlerinde en kritik görevlerde bulunanların hükümet politikalarıyla bağdaşmayan icraatları öncelikle bu hükümet ve bu ülke için büyük zaafiyet oluşturmaktadır..
Başta Sağlık Bakanı ve İl Valisinin harekete geçerek bu kişiler hakkında derhal soruşturmanın yapılması memleket ve ülkemizin yararına olduğu kanati oluşmaktadır.

HABERE YORUM KAT