1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır kaldırımları işgal altında
Diyarbakır kaldırımları işgal altında

Diyarbakır kaldırımları işgal altında

Diyarbakır'da araçlar kaldırımları işgal ederken, yayalar caddelere esir oldu.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK

2 Milyona yaklaşan nüfusu, iç turizmin canlılığı, hafta sonları daha da kalabalıklaşan Diyarbakır'da öteden beri süregelen otopark sorunu, vatandaşları canından bezdirdi. Araçların bir çok yerde kaldırımlara park etmeleri nedeniyle, vatandaşlar can güvenliklerini hiçe sayarak cadde ortalarından yürümek zorunda kalıyorlar.

Kentin en işlek noktalarında, araç sahiplerinin neredeyse tamamen yaya kaldırımlarını işgalleri sonrası vatandaşlar canlarını hiçe sayarak, caddelerde yürümek zorunda kalıyorlar. Bu konuda oldukça dertli olan vatandaşlar belediyelerin ve valiliğin bu konuda hiç bir önleyici tedbir almamaları nedeniyle tepki gösteriyorlar. Özellikle kentin en işlek caddeleri olan Gazi Caddesi, Hastaneler Caddesi, Ekinciler Caddesi, Gevran Caddesi, Mardinkapı Caddesi, Dörtyol gibi ana arterlerde araçlar sabahtan itibaren kaldırımları işgal etmeye başlıyor.

Bu konuda araç sahipleri kentte yeterince otopark olmamasını gerekçe göstermelerine rağmen vatandaşlar ise çevrede otopark olsa bile, araç sahiplerinin bu konuyu alışkanlık haline getirdiklerini,  sorunun çözümü için ilgili kurumları göreve davet ettiler. "Kentte neredeyse bir çok noktada kaldırımlar sürekli araçlar tarafından işgal altında. Bu duruma sesini çıkarmayan sorumlular bunları görmüyorlar mı?. Ne ceza yazan var, ne bakan. Durum böyle olunca kimse aracını otoparka çekmez"

HASTANELER CADDESİ

unnamed-001.jpg

unnamed-(1).jpg

HABERE YORUM KAT