1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır isyan ediyor
Diyarbakır isyan ediyor

Diyarbakır isyan ediyor

Diyarbakır'lılar Pazartesi günü Atatürk stadında oynanan Yeni Diyarbakırspor – Denizli Büyükşehir Belediyespor maçını izleyen Diyarbakır'lı taraftarlar “ Hakem Hüseyin Sabancı, bizleri çileden çıkardı “ dediler.

A+A-
Diyarbakır'da adeta matem havası var. Yeşil – Kırmızılı takımlarının İzmir Bölgesi hakemi Hüseyin Babacan'ın maçın sonunda verdiği penaltı kararının çok yanlış bir karar olduğunu, takımlarının adeta kaderiyle göz göre , göre oynadığını belirten bir grup Diyarbakırspor taraftarı adına bir açıklama yapan Mehmet Aydınal, “ Rakibimiz Denizli Belediyespor, karşısında kurallara uygun bir gol attık maçın sonlarında. Fakat buna adeta misilleme yaparak, penaltı olmayan bir pozisyonda  penaltıyı verdi.
 
 
Sanki danışıklı dönüşüklü kentimize gelmişti. Kararın yanlış olması bizleri adeta delirtti, çileden çıkardı, kendimizi kaybettik. Tepkimizi gösterdik,kader maçımız kedere boğdu.
 
 
Bizlerde ne yapıtığımızı kontrol altına alamadık. Tepkimizi fiili olarak değilde, kendimiz kontrolumüzde protesto ettik.Niye bu tip maksatlı hakemler kentimize gönderiliyor. Birkaç gün önce basında yaptığı yanlışlıkları belirtilmişti. TFF bunu dikkate almayarak dediğini yaptı. Ve istenilen sonuç elde edildi. 2 Milyon nufüslü kentimizi üzüntüye sevk edip takımımızın kaderiyle oynadı.Kentimizin sahipsizliği bir kez daha ortaya çıktı . “ dediler.
 
 
Diyarinsesi.org / Mustafa Göker
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT