1. HABERLER

  2. ÇÖPLÜK

  3. Diyarbakır İstihbarat Şube 3. kez dağıtıldı
Diyarbakır İstihbarat Şube 3. kez dağıtıldı

Diyarbakır İstihbarat Şube 3. kez dağıtıldı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi, son bir yılda üçüncü kez dağıtıldı.

A+A-

Yıllarını istihbarata veren 7'si amir 41 polis memuru karakol ve polis amirliklerine düz polis olarak gönderildi. İlde daha önce terör ve narkotik uzmanları dağıtılmıştı.

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından Emniyet teşkilatında başlatılan tasfiye furyası devam ediyor. Emniyet mensuplarına yönelik bir yandan her ilde algı operasyonları yapılırken diğer taraftan tasfiyeler, görevden almalar ve meslekten atmalar hukuksuz şekilde sürüyor. Yıllarını vererek belirli alanlarda uzmanlaşan ve emniyetin hafızası olan memurlar pasif görevlere atanıyor. Bunun son örneği Diyarbakır'da yaşandı. 

Bir yılda yaklaşık 2 bin 500 polisin tasfiye edildiği Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde terör, narkotik, kaçakçılık ve istihbarat şube müdürlerinde yüzlerce kişi tasfiye edildi. İki gün önce ise İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli 7'si amir 41 polis tasfiye edildi. Uzman polis ve amirleri çocuk şube, olay yeri, asayiş, silah ve pasaport işlemleri, trafik, polisevi ve devriye amirliği gibi şubelere gönderildi.

HABERE YORUM KAT