1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır iş konseyi olağanüstü toplantısı
Diyarbakır iş konseyi olağanüstü toplantısı

Diyarbakır iş konseyi olağanüstü toplantısı

Diyarbakır'da yüz bine yakın üyeyi ve girişimciyi temsil eden 18 kurumun oluşturduğu Diyarbakır İş Konseyi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nda, Başbakan'ın ziyareti öncesi olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi.

A+A-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası(DTSO), Diyarbakır Ticaret Borsası(DTB), Diyarbakır Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği(DESOB), Doğu ve Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Dernekler Federasyonu(DOGÜNSİFED) ile DİGİKAD, DİKAD ve DOGÜNKAD gibi iş kadınları derneklerinin de aralarında yer aldığı 18 kurumun başkan ve yöneticilerinin bir araya geldiği olağanüstü toplantıda, Diyarbakır'ın çeşitli sorunları ele alındı.

Toplantı ile ilgili kısa bir açıklama yapan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası-DTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Diyarbakır İş Konseyi Dönem Sözcüsü Ahmet Sayar, Diyarbakır başta olmak üzere, bölgenin ekonomik ve toplumsal sorunları ile ilgili toplandıklarını belirterek, 'Diyarbakır'ın iş çevreleri olarak,  güncel sorunlarımızı raporlaştırarak sayın Başbakan'a sunacağız. Raporun içeriğini daha sonra kamuoyu ile paylaşacağız' dedi.

Diyarbakır İş Konseyi'nin hazırladığı Raporda, çözüm süreci başta olmak üzere kentin sosyo ekonomik alt yapısını ilgilendiren ve acil çözüm bekleyen konuların yer alması bekleniyor.

Diyarbakır İş Konseyi'nin Bileşenleri:

DTSO, DTB, DESOB, DOGÜNSİFED, DİGİAD, DİGİKAD, DİKAD, DİSİAD, DMD, DOGÜNKAD, DOSİAD, GÜNGİAD, GÜNSİAD, GÜNTİAD, MÜSİAD, OSGİAD, TES-DER, TÜMSİAD

HABERE YORUM KAT