28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara14 °C
 • Antalya29 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,853
  %-0.09
 • Dolar
  3,1158
  %0.17
 • Euro
  3,3981
  %0.30

Diyarbakır iş konseyi kuruldu

Diyarbakır iş konseyi kuruldu

27 Ağustos 2013 Salı 18:53

Diyarbakır İş Konseyi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, iş camiasının, iş veren derneklerinin bütün temsilcilerinin katılımıyla kuruldu. Binlerce sanayici, tüccar ve işadamının temsiliyetiyle oluşturulan İş Konseyinin başlıca amacı Diyarbakır'ın ekonomik sorunlarını masaya yatırarak ortaklaşa çalışmayla çözüm yolları üretmek.

Diyarbakır İş camiası temsilcilerinin girişimleriyle oluşturulan Diyarbakır İş Konseyi Ağustos Ayı Konsey toplantısı paydaş kurumların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar'ın dönem sözcülüğünü yaptığı toplantıda, Diyarbakır'ın başta ekonomik ve sosyal sorunları olmak üzere, altyapı, sanayi ve ticari problemleri ele alındı. Kurumlar arası kolektif bir çalışmayla mevcut sorunlara çözüm yolları aranarak; üretilen çözümlerin ilgili makamlara iletilmesi ve sürecin takip edilmesi, konseyin başlıca görevleri olarak belirlendi.

Ayrıca toplantıda Organize Sanayi Bölgesi'nin genel sorunları görüşülerek, bedelsiz arsa tahsisiyle ilgili mevzuat belirsizliğinin ortadan kaldırılmasına yönelik girişimlerde bulunulması kararlaştırıldı.
Bunun yanı sıra Projesi devam eden Tekstil Kent ile ilgili sürecin hızlı yürütülebilmesi adına İş konseyi üyesi olan DTSO, GÜNTİAD, DİSİAD ve DESOB'tan oluşan bir komisyonun kurulması ve projenin biran önce hayata geçirilmesi için yine projenin paydaşları olan Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa çalışma kararı alındı.

Diyarbakır İş Konseyi Paydaş Kurumlar Listesi

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası
Diyarbakır Ticaret Borsası
Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odası
Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu
Ortadoğu Sanayici Genç İş Adamları Derneği
Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Derneği
Diyarbakır Sanayici ve İş Adamları Derneği
Güneydoğu Genç İş Adamları Derneği
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Diyarbakır Şubesi
Diyarbakır Girişimci İş Adamları Derneği
Temizlik ve Sosyal İşverenler Derneği
Güneydoğu Tekstilci İş Adamları Derneği
Diyarbakır Mermerciler Derneği
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği
Diyarbakır Organize Sanayi İş Adamları Derneği
Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği
Diyarbakır İş Kadınları Derneği

Okunma Sayısı : 8374
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com