1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır İMKB okulu velilerden kapı kolu istedi
Diyarbakır İMKB okulu velilerden kapı kolu istedi

Diyarbakır İMKB okulu velilerden kapı kolu istedi

Diyarbakır'da bir okul vardı ki, kayıt için kapı kolu talep etmesi velileri isyan ettirdi. Diyarbakır Karacadağ İMKB ilköğretim okulunun kayıt için gerekli evraklar listesine 2'şer adet kapı kolu eklemesi velileri hayrete düşürdü.

A+A-

Diyarbakır'daki bir okulun, çocuklarını kaydettirmek isteyen velilerden 2'şer kapı kolu istemesi tepkiye neden oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın her yıl yayınladığı, velilerden herhangi bir şey talep edilmeksizin öğrencilerin okullara kaydı yapılacaktır, Genelgesine rağmen, bu yılda okullardan çok ilginç talepler geldi. Kimi okullar, taksitle  ödenmek üzere para talep ederken, kimisi de, boya, temizlik malzemeleri yada değişik ürünler talep ettiler.

Ama Diyarbakır'da bir okul vardı ki, kayıt için kapı kolu talep etmesi velileri isyan ettirdi. Diyarbakır Karacadağ İMKB ilköğretim okulunun kayıt için gerekli evraklar listesine 2'şer adet kapı kolu eklemesi velileri hayrete düşürdü.

Bağlar'da bulunan İMKB Karacadağ İlköğretim Okulu'na gelen velilere kayıt için gerekli evrakları içeren liste verildi. Listede, "Öğrencinin kimlik fotokopisi, ana-baba kimlik fotokopisi, adrese dayalı (TÜİK verilerine göre) ikametgâh, bir top fotokopi kâğıdı, 10 YTL'lik posta pulu ve 2 adet kapı kolu" getirilmesi istendi.Adını vermek istemeyen bir okul yöneticisi, çocukların kapıları sert çarpması nedeniyle kapı kollarının bozulup kırıldığını, yüksek maliyet getiren bu sorunu aşmak için bu yola gidildiğini söyledi. Uygulamaya tepki gösteren veliler ise "Pek yakında sıra ve masa isterlerse şaşırmayacağız" dedi.