1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Diyarbakır ile ticareti geliştirmek istiyoruz'
'Diyarbakır ile ticareti geliştirmek istiyoruz'

'Diyarbakır ile ticareti geliştirmek istiyoruz'

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı James J.Tuner, çözüm sürecinin bölgede olumlu bir hava yarattığını ve süreci desteklediklerini belirterek, “Herkesin sürece destek olması gerekiyor. Bizler ABD İle Diyarbakır arasında ekonomik il

A+A-
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'da bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı James J.Tuner, ABD Adana 2. Konsolosu JM Saxton Ruiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Ebubekir Bal ve DTB Yönetim Kurulu Başkan vekili Şeyhmus Ayhan'ı makamında ziyaret ederek, çözüm sürecinin bölge ekonomisi açısından önemi üzerinde görüştü.
 
Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal, her platformda bölgeye yatırımcıların gelmesi konusunda ısrarcı olduklarını ve çözüm sürecinin ise herkes tarafından desteklenmesinin şart olduğunu belirterek, “Bizler her fırsatta Ülkemizde ve Avrupa da bulunan yatırımcılarımızın, buradaki fırsatları değerlendirmelerini istiyoruz. Diyarbakır'ın çok önemli bir tarım potansiyeli var. Ekilebilir alanların fazlalığı ve tarıma dayalı sanayinin bölgede gelişmesi bölgede çok büyük kaynaklara dönüşecektir” dedi.
 
Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı James J.Tuner ise barış sürecinin bölgeye verdiği olumlu havayı önemsediklerini ve süreci kendilerinin de desteklediğini belirterek, “Bölgede yaşanan gelişmeleri çok önemsiyoruz. Bizler Amerika Birleşik Devletleri ile Diyarbakır arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri geliştirmek istiyoruz.Barış sürecini bizlerde sizler gibi çok önemsiyoruz ve süreci bizlerde destekliyoruz” şeklinde konuştu. Yapılan görüşmelerin ardından J.Tuner ve Ruiz, Diyarbakır Ticaret Borsası laboratuarında incelemelerde bulundu. 

HABERE YORUM KAT