1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Avar kariyer günlerinde
Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Avar kariyer günlerinde

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Avar kariyer günlerinde

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da 2015-2016 eğitim öğretim döneminde açılan Fehmi Aksoy Okulları, eğitim öğretime büyük katkılar sağlayacak projelere devam ediyor.

A+A-

Kolejde her hafta Cuma günü lise grubu öğrencilerine yönelik mesleki kariyer günleri düzenleniyor, kariyer günlerine farklı meslek gruplarından alanında uzman olan kişiler davet ediliyor.

6 Mayıs 2016 Cuma günü ise Fehmi Aksoy Koleji kariyer günlerine Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar davet edildi. Saat 14:00’de başlayan seminer yaklaşık 2 saat sürdü. Kariyer gününde konuşmacı olan Dr. Mehmet Sait Avar, mesleği ile ilgili bilgi verip, bugünlere kadar nasıl geldiğini, üniversite yıllarını, mesleğinin avantajlarını ve dezavantajlarını anlattı. Seminerden oldukça etkilenen ve keyif alan kolej öğrencileri Dr. Mehmet Sait Avar'a mesleği ile ilgili sorular da sordu.


Diyarbakır’ın dünya markası olmayı hedefleyen, 14 yıllık eğitim geçmişi ve güçlü kadrosu ile eğitim-öğretim sektöründe iddialı olan Fehmi Aksoy Anadolu Lisesi Müdürü Ümit İnanç, lise öğrencilerinin meslek seçimi yaparken, seçimini yapacakları meslekleri meslekteki kariyer sahibi kişilerden tanımaları ve avantajlarını, dezavantajlarını öğrenmeleri için kariyer günleri düzenlediklerini, daha öncede birçok meslekte kariyer yapmış kişileri davet ettiklerini, bugün de Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar'ın katılımından ve öğrencileri aydınlatmasından oldukça memnun kaldıklarını belirterek, Avar'a plaket verip teşekkür etti.


Diyarbakır’daki eğitim sektörüne oldukça hızlı giriş yapan Fehmi Aksoy Koleji karakter eğitimi çalışmaları, davranış kazandırma çalışmaları, evde okul çalışması, destekleyici etüt çalışmaları yaparak, değerlere sahip çıkan nesiller yetiştirmeyi hedefliyor.


(İHA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT