1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır İl milli eğitim'den DTB başkanı Bal'a ziyaret
Diyarbakır İl milli eğitim'den DTB başkanı Bal'a ziyaret

Diyarbakır İl milli eğitim'den DTB başkanı Bal'a ziyaret

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Hadi Ağırbaş kentin Sanayici ve esnafının eğitime daha çok destek olmaları gerektiğini söyledi.

A+A-

Diyarbakır il Milli Eğitim Müdürü Mehmet Hadi Ağırbaş, Mesleki Eğitimden sorumlu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şahin Demirkol, Milli Eğitim Müdürü Yardımcıları Adnan Hurata, Süleyman Manaf Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal ile Borsa Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ettiler.

Diyarbakır İl Milli eğitim Müdürü Mehmet Hadi Ağırbaş Diyarbakır Ticaret Borsasısın Eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, İlin ekonomik lokomotiflerinin başı olan Diyarbakır Ticaret Borsasının destekleriyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Diyarbakır'da yapılacak olan 24 derslikli İmam Hatip Lisesi ile ilgili TOBB Yönetim Kurulu Üyesi DTB Başkanı Bal'a ile görüştü.

Ağırbaş kentin sanayici ve esnafının Diyarbakır'da eğitime daha çok destek olmalarını beklediklerini belirterek ''Gerek Ticaret Borsamız gerekse ilimizde bulunan tüm sivil toplum örgütlerinin eğitim ve öğretime büyük ölçüde destek olmalarını istiyoruz''şeklinde konuştu.

EŞOFMAN DESTEĞİNDEN BULUNACAĞIZ
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal ise Borsa olarak kentteki genç nüfusa destek olmak için ellerinden gelen tüm çabayı harcadıklarını belirterek, "Eğitim ve öğretime her yıl düzenli olarak desteklerimiz sürmektedir. Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde bu yılda kentte eğitim gören ilköğretim çocuklarımıza yönelik eşofman desteğinde bulunacağız" dedi.

200 YATAKLI KIZ ÖĞRENCİ YURDU
Öte yandan DTB Başkanı Bal, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce TOBB tarafından Diyarbakır'da yapılması istenen 200 yataklı kız öğrenci yurdu ile ilgilide çalışmalarının devam ettiğin bu konuda üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT