1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır hayalet kente büründü
Diyarbakır hayalet kente büründü

Diyarbakır hayalet kente büründü

DİYARBAKIR- Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) tarafından yapılan çağrı üzerine, Diyarbakır’da bugün esnaflar kepenkleri açmadı.

A+A-

Kent genelinde, kepenklerin büyük bir çoğunluğunun kapalı olduğu görüldü.

 

Ayrıca, belediyeye bağlı toplu taşıma araçlarının tamamı kontak kapatırken, özel toplu taşıma araçlarının bir kısmı çalıştı. 


DBP Diyarbakır İl Örgütü’nce, Silvan ve Lice ilçelerindeki operasyonları protesto etmek amacıyla, dün esnafa kepenk kapatma, araç sahiplerine ise kontak çevirmeme çağrısı yapıldı. Çağrının ardından kentin merkez dört ilçesi, Bağlar, Sur, Yenişehir ve Kayapınar’da esnafların büyük bir çoğunluğu kepenk açmadı.

 

Bazı yerlerde sadece fırın ve eczaneler kepenk açarken, Sur ilçesindeki sıkıntılı bölgelerde eczanelerin de kepenk açmadığı görüldü. Bunun yanı sıra, kentteki bankalar ise kepenklerinin sadece giriş kapısının önünde olan bölümünü açtı.


Çağrı nedeniyle Diyarbakır’ın caddelerinde de sessizlik yaşandı. Birçok vatandaş, araçlarını çalıştırmadı. Belediyelere ait toplu taşıma araçlarının tamamının çalışmadığı kentte, özel toplu taşıma araçlarının da sadece bir kısmı çalıştı.
Kentte, sessizlik hakim.


(MP-AŞ-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler