1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır havaalanına Selahaddin Eyyubi isminin verilmesi talebi
Diyarbakır havaalanına Selahaddin Eyyubi isminin verilmesi talebi

Diyarbakır havaalanına Selahaddin Eyyubi isminin verilmesi talebi

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem Bir Sen) Diyarbakır İl Başkanı İbrahim Gökdemir, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yapımı devam eden Diyarbakır Havaalanına Selahaddin İ Eyyubi isminin verilmesini isteyeceklerini belirtti.

A+A-

Gökdemir, yaptığı açıklamada, toplumun herkesimi tarafından kabul edilen değerli şahsiyetlerin olduğunu belirterek Selahaddin-i Eyyubi'niun de bu kişilerden olduğunu ifade etti. Eyyübi'nin  İslam ümmeti içerisinde mensubu olduğu ırkı bir yana bırakarak tüm İslam ümmetinin gönlünde taht kurduğunu bildiren Gökdemir, şunları kaydetti:

" Türkiye'deki Müslüman toplumun üzerinde Selahaddin-i Eyyubi'nin birleştirici rolü olduğuna inanıyoruz. Özelikle barış süreci ile birlikte toplumumuzun nezdinde Selahaddin-i Eyyubi'nin manevi şahsiyeti, eşsiz kahramanlığı ve İslam ümmeti için birleştirici ve bütünleyici vasfı bulunmaktadır. Diyarbakır gibi manevi dinamiklerine bağlı bir kentte Diyarbakır Havaalanına Kudüs Fatihi Selahaddin-İ Eyyubi isminin verilmesini sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan istiyoruz."

HABERE YORUM KAT