1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Hani'de Özürlü kıza Kaymakam desteği
Diyarbakır Hani'de Özürlü kıza Kaymakam desteği

Diyarbakır Hani'de Özürlü kıza Kaymakam desteği

Diyarbakır'ın Hani ilçesine bağlı Çardaklı köyünde yaşayan 8 yaşındaki Remziye Akdemir isimli doğuştan özürlü ve felçli kıza Kaymakam Nesim Babahanoğlu tekerlekli araba hediye etti.

A+A-

Diyarbakır\'ın Hani ilçesine bağlı Çardaklı köyünde yaşayan 8 yaşındaki Remziye Akdemir isimli doğuştan özürlü ve felçli kıza Kaymakam Nesim Babahanoğlu tekerlekli araba hediye etti.

 Hani Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, sosyal devletin amacının vatandaşa sahip çıkmak olduğunu söyledi. Babahanoğlu, \'\'Engelli kızımızın babası İnayet Akdemir, doğuştan özürlü olan çocuğuna maddi imkansızlıklardan dolayı özürlü aracı alamadığını Kaymakamlığımıza iletti. Biz de bu vatandaşımızın talebini yerinde gördük. Devlet olarak her zaman yardıma muhtaç olan vatandaşlarımızın yanındayız. Bu, sosyal devletin de bir gereğidir\'\' dedi.

 Kaymakamlık tarafından Remziye Akdemir için alınan özürlü aracı Çardaklı köyündeki evinde baba İnayet Akdemir\'e teslim edildi. Araç alındığı için çok mutlu olduğunu belirten Remziye Akdemir, \'\'İyi ki devletimiz, Kaymakamımız var. Artık ben de bana alınan bu araçla kimsenin yardımı olmadan binip arkadaşlarımla oynayacağım. Kaymakamımızdan beni özürlü okuluna da kaydetmesini istiyorum. Ama şimdi çok mutluyum. Yeni doğmuş kadar mutlu oldum. Artık sorunsuz şekilde çarşıya pazara gidebileceğim\'\' şeklinde sevincini dile getirdi