1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır hafızası küçe çay evi
Diyarbakır hafızası küçe çay evi

Diyarbakır hafızası küçe çay evi

Diyarbakır'ın gelenek ve göreneklerinin yaşatıldığı Küçe Çay Evi'nde geçmişte kalan günleri yad etme fırsatı buluyor.

A+A-

Diyarbakır'ın hafızasının canlandırıldığı, gelenek ve göreneklerinin yaşatıldığı bir mekan olan Küçe Çay Evi'nde geçmişte kalan günleri yad etme fırsatı buluyor.

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi Bayındırlık semti ve caddesi üzerindeki Küçe Çay Evi, Diyarbakır sevdalılarının bir araya geldiği mekan olarak dikkat çekiyor. Sazıyla, sözüyle, dost meclisi ve yarenlik kültürüyle hizmet veren bu mekan gerçekten görülmeye değer.

Bir bardak taze çay içip, dostlarla bir araya gelip sohbet etmek için mutlaka Küçe Çay Evi'ni ziyaret edin ve kaybettiğimiz değerlerin farkına varın. "33 medeniyete ev sahipliği yapmış, bu kadim kentin kültürünü, yaşatmaya çalışıyoruz" diyen Küçe Çay Evi müsteciri Aziz Esen, "Uzun zamandır hayal ettiğim bir mekan olan Küçe Çay Evi'ni hemşerilerimin hizmetine sunmaktan dolayı mutluyum. Burası bir çayhaneden öte, özel bir mekân. Diyarbakır'ın gelenek ve göreneklerini, yarenlik kültürünü dostlarla bir araya gelerek, yaşatmaya çalışıyoruz. Ayrıca buraya gelen kadim dostlarla bir arada eskiyi konuşup, geçmişte kalan güzel günleri yâd ediyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT