1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır Goalball ekibi Duhok'ta
Diyarbakır Goalball ekibi Duhok'ta

Diyarbakır Goalball ekibi Duhok'ta

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi görme engelli goalball ekibi, Kuzey Irak bölgesel yönetiminde goalball müsabakasına katıldı.

A+A-

Türkiye'nin birçok bölgesinde turnuvaya katılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi goalball ekibi, 13-17 Mart tarihleri arasında Duhok'ta Paralimpik Komitesi'nin müsabakasına katıldı. Duhok kaymakam ve belediye başkanı ile parlamenterlerin de izlediği müsabakaya Duhok, Hewler ve Süleymaniye kentlerinden ekipler katıldı. Diyarbakır Görme Engelliler İl Temsilcisi Emin Baran, kentlerin planlanmasında engellilerin dikkate alınması gerektiğini söyledi. Bu konuda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin görme engellilere yönelik olarak kaldırımda takip taşları döşediğini hatırlatan Baran, bu uygulamanın bütün kentlere uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

Dostluk, tanıma ve deneyim paylaşmayı içeren müsabakalarda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi goalball ekibi ilk gün Duhok ve Süleymaniye, ikinci gün Hewler ekibi ile karşılaştı.
Karşılaşmanın ardından tüm takımlara katılım belgesi ve kupalar verildi. İletişim ve kültürel alışverişin yapıldığı müsabaka sonucunda turnuvanın ikincisinin Diyarbakır'da ya da Hewler'de yapılması yönünde görüş oluşturuldu. Turnuvaya İran ve Suriye'den de tüm engelli grupların katılması yönünde öneriler yapıldı.

HABERE YORUM KAT