1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır gibi bir süreç olsun
Diyarbakır gibi bir süreç olsun

Diyarbakır gibi bir süreç olsun

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dün akşam, Diyarbakır Milli Kütüphane Başkanlığı Sergi Salonu'nda “2013 Yılı Diyarbakır Surları Yılı Olsun” başlığı ile bir fotoğraf sergisi düzenledi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in ev sahipliği

A+A-

Baydemir, Arınç'a Kürtçe, “Başım gözüm üstüne hoşgeldiniz” dedi.  Arınç ise Fransa'da PKK'lı 3 kadının öldürülmesi ve muhtemel benzeri provokasyonların kendilerini girdikleri yoldan çevirmemesi dileğinde bulunarak, “Yeni başladığını büyük bir heyecanla izlediğimiz sürecin aynı Diyarbakır gibi, onun surları ve diğer bütün güzellikleri gibi, Eğil'deki peygamberler makamı gibi inşallah yüce olmasını, büyük olmasını, kutlu olmasını ve bir an önce güzelliklerin gerçekleşmesini diliyorum” dedi.

Sözlerim çarpıtıldı

Arınç, Paris ile ilgili  sözlerinin çarpıtıldığını söyleyerek “Olayı vahşet olarak nitelendirmiştim. Üzüntü duyduğumu ifade etmiştim. İnternet medyasına girdiğimizde bu sözlerimin nasıl çarpıtıldığını, ne kadar kötü amaçlar için kullanıldığını gördüm ve üzüldüm. Ama onları bir kez daha üzmek istiyorum. Yaşanan olay bir vahşettir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT