1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Gazi Yaşargil Hastanesinde sorunlar bitmiyor
Diyarbakır Gazi Yaşargil Hastanesinde sorunlar bitmiyor

Diyarbakır Gazi Yaşargil Hastanesinde sorunlar bitmiyor

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sorunlar giderek içinden çıkılmaz hal alıyor

A+A-
Diyarbakır Ergani karayolu üzerinde bulunan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma hastanesinde yaşanan sorunlar, çözülmek bir yana, her geçen gün daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor.
 
Yetkililerin sadece laf ürettikleri hastanenin içler acısı halinden ise, en çok zararı görenler, her zaman olduğu gibi hastalar, hasta yakınları ve refakatçiler oluyor.
 
Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sorunlar giderek büyüyor. Diyarbakır Ergani karayolu üzerinde bulunan ve yatak sayısı bakımından bölgenin en büyük hastaneleri konumunda olan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, sorunlar çözülmek bir yana, her geçen gün artıyor.
 
Yolların çamur deryası olduğu hastane çevresinde, yazın toz toprak, kışın ise çamur deryasından geçilemiyor.
 
Aradan geçen bunca yıla rağmen, dolmuş seferlerinin halen düzenlenemediği hastaneye, vatandaşlar bir saate yakın süren otobüs seferleriyle gitmek zorunda kalıyor. 
 
SORUNLAR GİDEREK ARTIYOR
 
Öte yandan hastanede Yeni yapılan Acil serviste, Tavandan  hasta ve hasta yakınlarının  üzerine sular damlıyor,küçük kova bırakarak tedbir alıyorlar ,UZUN süreden beri yaşanan bu sıkıntılara rağmen, hastane yönetiminin harekete geçmemesi ise hastalar ve refakatçilere oldukça zor anlar yaşatıyor. Özellikle yağışlı havalarda damlayan sular, hastaların tedavilerini bile olumsuz etkiliyor.
 
Odalar ise ufolarla yani elektrikli ısıtıcılarla ısıtılmaya çalışılıyor. Üstelik odalardaki televizyonlar, kanalları çekmiyor.Bütün bunlar yetmezmiş gibi, çocuk oyun parkı kaldırılması, özellikle çocukları bir hayli üzdü. Bir süre önce hasta yakınlarının moral ve motivasyonunu artırmak ve çocukların rahatlıkla eğlenebilmesi için yapılan çocuk oyun parkının yapılması, haklı olarak tepkilere yol açtı.
 
Her gün binlerce hastanın muayene olduğu, yüzlerce hastanın yatarak tedavi gördüğü ve yatak sayısı bakımından bölgenin en büyük hastaneleri konumunda olan hastanede,  sık sık kesilen sıcak sular da, hem hastane çalışanlarını, hem de hastalar ve refakatçileri zor durumda bırakıyor.
 
Hastalar ve refakatçileri, muhatap olacakları sorumlu bulamamaktan yakınırken, sorunlar karşısında hastane yönetiminin sessiz kalışı da dikkatleri çekiyor.Hastane geçtiğimiz  aylarda  bozuk asansörleriyle ve enfeksiyon saçtığı iddia edilen çocuk oyun parkıyla da gündeme gelmişti.
 
Asansör kazalarıyla sık sık gündeme gelen, su baskınları, çevre düzenlemesi adı altında
hastaların çamurlu yollarda yürümek zorunda kaldığı hastanede, sistemin kompile modernize edilmesi gerektiği kaydediliyor.
 
Ciddi personel yetersizliğinin yaşandığı hastanede, yoğum bakım dahil farklı birçok servisteki hemşirelik hizmeti, idarecilerin dayatmalarıyla hastanede görevli teknikerlere yaptırılıyor.
 
Sabahın erken saatlerinde hastaneye geldiklerini ancak akşama kadar sıra kuyruklarında vakit geçirdiklerini belirten vatandaşlar bu sorunlara bir çare bulunmasını isterlerken, fiş sırasının yanı sıra doktora muayene olurken de sıra beklediklerini bunun yanında istenilen tahlillerde bile saatlerce sıra beklediklerini belirterek, 'Bir yandan hastaneyi su basıyor, öte yandan önümüz hastane buzhaneye dönüyor
 
Artık yetkililer laf değil icraat üretmeli' şeklinde sıkıntılarını dile getirdiler.
 

HABERE YORUM KAT