1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır futbolde özüne dönmeli
Diyarbakır futbolde özüne dönmeli

Diyarbakır futbolde özüne dönmeli

2 Milyon nüfüslü, 2.ligde ve 3. Ligde 2 takımı olan, alt yapılarında yüzlerve genç futbolcuları olan Diyarbakır’ın futbol sever taraftarları futbolde artık takımlarının özlerine dönmeleri gerektiğini belirttiler.

A+A-

Profesyonel kadrolarında  elle tutulur ve A kadrolarında istenileni veremeyen bir nevi zoraki profesyonel yapılan futbolcular olan kentin takımlarının artık özlerine dönüp eldeki kıymetleri yetiştirip değerlendirmenin zorunlu olduğunu belirten bir grup futbol severler arkadaşları adına açıklama yapan Metin  Çallı ve Samet Eren, “ Bizler Diyarbakır’lıyız, fakat futbol bakımından hiçte başarılı değiliz.

İki profesyonel takımımız var , alt yapılarıda var ama, yüzlerce genç futbolcularda var fakat, deneyimli teknik heyetlere teslim eden ve süper değer veren spordan anlayan yöneticiler yoktur. Hep eksiklikler içerisinde çalıştırılıyor gençler. Bir türlü istenilen seviyeye getirilipte A takımlarına kazandırılamıyor. Biz taraftarız her şeyi görüyoruz ve duyuyuyoruz. Her iki profesyonel kulübümüzde milyarlarca liralık transferler yapıyorlar, borçlanıyorlar, ödeme şartlarını gününde yerine getiremiyorlar.

Onun bunun tavsiyesiyle yapılan transferlerde işte görülüyor. Her iki takımımızda bir türlü üst liglere çıkamıyor. Bunun için bazı tedbirlerin alınması ve bazı yeniliklerin getirilmesi gerekmektedir. Taşıma suyla ne zamana kadar değirmenler döndürülecek. Kısmi tedbirlerlerle hep kulüpler başarıya gider hemde özüne dönme imkanın kazanır. Tüm Diyarbakır’lı futbol severler iyi biliyor kulüplerimizin durumu her geçen gün iyiyiye gitmiyor.Alt yapıdaki konum iyileştirilsin kadrolar zenginleştirip kentimizin takımlarına futbolcular kazandırılsın diyoruz “ şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler