1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Final Anaokulu’nda ‘Aile Katılımı’ çalışmaları
Diyarbakır Final Anaokulu’nda ‘Aile Katılımı’ çalışmaları

Diyarbakır Final Anaokulu’nda ‘Aile Katılımı’ çalışmaları

DİYARBAKIR - Milli Eğitim Bakanlığı’nın Okul Öncesi Eğitim Programı’nın uygulandığı Diyarbakır Final Anaokulu’nda ‘Aile Katılımı’ çalışmaları sürüyor.

A+A-

Çocukların okul öncesine hazırlanması için Diyarbakır Final Anaokulu’nda uygulanan "Aile Katılımı” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Okul Öncesi Eğitim Programı’nın uygulandığı okulda aileler bizzat eğitimin içinde yer alarak çocuklarının eğitimini destekliyor. Final Anaokulu’nda çalışmalara katılan bir veli çocuklara??turşu yaptırırken, diğer bir veli kitap okuyor.?Doktor veliler miniklere sağlık taraması yaparken meslekleri hakkında bilgilendirme yapmayı da ihmal etmiyor. Bazı veliler kurabiye, kek, pizza gibi mutfak etkinlikleri yaptırırken, bazı veliler ise artık materyallerle çeşitli etkinlikler yaptırıyor. Resim öğretmeni olan bir velinin yaptırdığı ebru çalışması çocuklardan yoğun ilgi gördü.

Aile katılımı hakkında açıklamalarda bulunan okul müdürü Sultan Bayık, “Ailenin eğitime katılımı, aile bireylerinin okul öncesi eğitim hakkında bilgi sahibi olmaları ve çalışmaların evde pekiştirilmesini desteklemeleri ve böylece eğitimde devamlılığın sağlanması için gereklidir. Eğitimde sürekliliğin sağlanması ise eğitimdeki başarıyı artırır. Ailenin eğitime katılımı ebeveynlerin çocuk yetiştirme konusundaki bilgi ve becerilerini artırmakta ve daha etkili ebeveynler olmalarını sağlamaktadır. Bu nedenlerden dolayı okul öncesinde aile katılımı çalışmaları büyük önem taşımaktadır” dedi.


(AKK-Y)

 

HABERE YORUM KAT