1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır faciadan döndü
Diyarbakır faciadan döndü

Diyarbakır faciadan döndü

Diyarbakır'da toplanmayan çöplerin ateşe verilmesi sonucu çıkan yangın az daha faciaya neden oluyordu.

A+A-

Diyarbakır'da toplanmayan çöplerin ateşe verilmesi sonucu çıkan yangın az daha faciaya neden oluyordu. Tren raylarının hemen yanında biriken çöplerin yakıldığı sırada yakıt yüklü tren zor anlar yaşadı. Dumanların altında kalan mahalle sakinleri, yetkilileri görevini yapmamakla suçladı.

Diyarbakır'ın Seyrantepe Sanayi Mahallesi'nde bulunan tren rayları yanında yangın çıktı. Sanayi sitesi ile Huzurevleri Mahallesi arasından geçen tren rayların hemen yanında biriken çöp yığınları kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verildi. Marangoz ve lastik atıklarının da bulunduğu çöp öbeğindeki yangın bir anda büyüdü. Yangından yükselen kara dumanlar mahalleyi sardı. Demiryolu ulaşımını sağlayan elektrik direğinin yanarken olay yerine kısa sürede gelen emniyet ekipleri güvenlik önlemi aldı. Bu sırada yakıt taşıyan tren, rayları kaplayan ateşin içinden geçmek sorunda kaldı. Şans eseri, trenin çektiği yakıt yüklü tankerler tutuşmadı. Olay yerine daha sonra gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangının yerden söndürülememesi üzerine itfaiye ekipleri, aracın üzerine çıkarak yukarıdan su sıkarak söndürmeye çalıştı. Yangın kontrol altına alındıktan sonra soğutma çalışmaları yapıldı.

Bu arada çöplerin toplanmamasına vatandaşlar tepki gösterdi. Mahallelerinde çöp öbeklerinin oluştuğunu ve bundan rahatsız olduklarını anlatan mahalle sakinleri, sanayi yönetimi ile belediyenin üzerine düşeni yapmadığını dile getirdi. Sanayi Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlar, geçtiğimiz günlerde de yine çöplerin ateşe verildiğini ve yangın çıktığını dile getirdi.

Bu arada mahalleden geçen tren rayları çevresinde farklı noktalarda çok sayıda çöp öbeğinin oluştuğu görüldü.

HABERE YORUM KAT