1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Fab-Der : Bayram öncesi mağdurları unutmadı
Diyarbakır Fab-Der : Bayram öncesi mağdurları unutmadı

Diyarbakır Fab-Der : Bayram öncesi mağdurları unutmadı

İslami STK'lar, Kurban Bayramı'nda da yardıma muhtaç aileleri unutmadı. Diyarbakır'ın Çarıklı Beldesinde İslami faaliyetlerde bulunan Fab- Der Kurban Bayramı öncesi 120 aileye gıda paketi dağıttı.

A+A-

İhtiyaç sahiplerine gıda, giyim, eğitim, ve diğer bütün hususlarda her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmak gayesiyle Diyarbakır'ın Çarıklı (Fabrika) köyünde kurulan Fab-Der hayır çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürüyor.

Diyarbakır merkez Sur' ilçesine bağlı Çarıklı Beldesinde faaliyet gösteren Fabrika (Çarıklı) Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Fab-Der) her yıl olduğu gibi bu yıl da yoksul, fakir ve mağdurları unutmadı. Özellikle Kurban ve Ramazan Bayramı, önemli gün ve ayların yanı sıra pek çok ailenin ihtiyacını karşılayan Fab-Der, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle 120 aileye gıda paketi dağıttı.

Fab-Der Sekreteri Hüsamettin Atman, yapılan yardımlar ile ilgili yaptığı açıklamada, Çarıklı Beldesi ve çevre köylerde tespit ettikleri ailelere imkanları dahilinde mağdur ve yoksul ailelere yardım ettiklerini belirterek, bu Kurban Bayramı münasebetiyle 120 aileye gıda paketi dağıttıklarını belirtti.

Atman derneklerinin geçen Ramazan Ayında 80 fakir ve mağdur aileye et, 60 aileye de tavuk dağıttığını ifade ederek, hayırsever vatandaşları toplumdaki mağdur ve yoksul ailelere sahip çıkmaya davet etti.

 

(Osman İçli -İLKHA)