1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır eve hapsoldu
Diyarbakır eve hapsoldu

Diyarbakır eve hapsoldu

Diyarbakır’da 40 dereceyi aşan hava sıcaklıkları yüzünden vatandaşlar evlerinden çıkamıyor.

A+A-

Cesaret edip, sokağa çıkan vatandaşlar kliması olan mekanlara, çocuklar ise kentin çeşitli bölgelerinde bulunan süs havuzlarına akın ediyor.


Termometrelerin 40 derecenin üzerine çıktığı Diyarbakır’da hava sıcaklıkları vatandaşları eve hapsetti. Hayalet şehre dönüşen kentte vatandaşlar sokağa çıkmak için akşam saatlerini bekliyor. Bankalarda ve resmi kurumlarda işleri olan vatandaşlar da mümkün olduğunca ya erken saatlerde ya da mesai bitimine yakın saatlerde buralara geliyor. Bu durum söz konusu saatlerde banka ve resmi kurumlarda yoğunluğa neden oluyor.


“İŞLER 16.00’DAN SONRA AÇILIYOR”
Kentte meyan kökü şerbeti satarak, geçimini sağlamaya çalışan Yılmaz Pala adlı vatandaş, sıcak hava nedeniyle vatandaşların dışarı çıkmadığını bu nedenle iş yapamadığını ifade etti. Saat 07.00’de tezgahını açtığını anlatan Pala, ancak işlerin saat 16.00’dan sonra kıpırdamaya başladığını dile getirdi.


“KAHVEHANELERDE VAKİT ÖLDÜRÜYORUZ”
Aycan Bal adlı vatandaş ise gündüz dışarıya çıkamadıklarını, çıksalar bile klimalı kıraathanelerde vakit öldürmeye çalıştıklarını anlatarak, “Bugünlerde de fazla bir sıcaklık artışı oldu. Zaten kahvelerde, klimaların olduğu yerlerde oturuyoruz. Arada elektrik kesintileri olunca daha perişan oluyoruz. Umarız ki sıcaklıklar biraz daha düşer” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT