1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Emniyet Müdürü Güven'e destek yağıyor
Diyarbakır Emniyet Müdürü Güven'e destek yağıyor

Diyarbakır Emniyet Müdürü Güven'e destek yağıyor

Merkezi Diyarbakır'da bulunan ve muhafazakar grupların oluşturduğu Dicle Fırat Diyalog Grubu, hakkında İçişleri Bakanlığı'nın inceleme başlattığı Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'e destek çıktı.

A+A-

Merkezi Diyarbakır'da bulunan Dicle Diyalog Grubu, "Dağda ölene ağlamıyorsanız insan değilsiniz" diyen ve İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında inceleme başlatılan Diyarbakır Emniyet Müdürü Güven'e destek çıktı. Grup adına açıklama yapan Ahmet Ay, Güven'in açıklamalarının tamamen insani olduğunu belirterek, şöyle dedi:

"Recep Güven'in tamamen insani açıklamasını ülkemizde huzur olsun, barış ve kardeşlik olsun, siviliyle, askeriyle, polisiyle, dağdaki Kürt çocuklarıyla kimsenin ölmemesi temennisi olarak değerlendiriyoruz. Sayın emniyet müdürümüz sözleriyle kimseyi ağlamaya davet etmeyip, fakat evlatlarımızı yaşatmanın esas olduğunu vurgulamıştır. Elbette dünya durdurdukça hiç kimse her ölen, öldürülen kişi için ağlamaz. Ama bu durumlarda keşkeler sıralanır gider. Sayın emniyet müdürümüzün açıklamasının küçük bir kısmını cımbızlayarak, literal, lafzi anlamaya tabi tutmak doğru değildir. O konuşmadaki genel maksadın esas alınması gerekmektedir. Konuşmayı garabete varan yargılamalarla siyasi kavga malzemesi yapmak, siyasi etikle bağdaşmaz. Hepimizin yüreğini yakmakta olan bu süreçte kardeşkanı akmakta ve bu tür siyasi çekişmelerin bu kanı durdurmaya hiçbir şekilde katkı sunmayacağına inanıyoruz. Bizler Sayın Müdürün söylediklerinin tamamen insani olduğuna inanıyoruz. ve söz konusu konuşmasının bir bütün olarak değerlendirilerek daha fazlşa gerginliğe sebebiyet verecek kışkırtmalardan kaçınılmasını talep ediyoruz. İlimizde ve pek çok şehirde okullara yönelik saldırılar oldu inancımız gereği her türlü şiddeti dışlıyoruz"