1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nden patlama açıklaması
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nden patlama açıklaması

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nden patlama açıklaması

DİYARBAKIR - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, bugün Özel Harekat Şube Müdürlüğü yerleşkesinde meydana gelen patlamanın yapılan ilk incelemelere göre toplumsal olaylarda ele geçirilen patlayıcı maddelerin infilak etmesiyle meydana geldiğini açıkladı.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, bugün Özel Harekat Şube Müdürlüğü yerleşkesi içerisindeki Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü’ne ait depoda meydana gelen patlamaya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

 

Patlamanın saat 13.50 sıralarında meydana geldiği belirtilen açıklamada, “Silvan yolu üzerinde Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Havacılık Şube Müdürlüğü'nün de içerisinde yer aldığı alanda konumlanan toplumsal olaylarda ele geçirilen ve imha amacı için bekletilen patlayıcı materyallerin saklandığı depoda meydana gelen patlama sonrası çıkan yangın, görevlilerin anında müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürülmüştür. Depoda meydana gelen patlama sonucunda herhangi bir can kaybı meydana gelmemiş olup, bahse konu depo ve civarında maddi hasar meydana gelmiştir.

 

Emniyet görevlilerinin olay yerinde ilk yaptığı incelemede, depoda bulunan patlayıcı maddelerin kendiliğinden infilak ettiği değerlendirilmekte olup, konuyla ilgili çalışmalar devam etmektedir” denildi. 

 


(MP-CC-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler