1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Eğitim Bir Sen’den yetimlere gıda yardımı
Diyarbakır Eğitim Bir Sen’den yetimlere gıda yardımı

Diyarbakır Eğitim Bir Sen’den yetimlere gıda yardımı

Eğitim Bir Sen Diyarbakır şubesi, Ramazan ayında üyeleriyle birlikte düzenlemeyi planladığı iftar yemeğini iptal ederek bunun yerine ihtiyaç sahibi yetimlere 40 gıda kolisi dağıttı.

A+A-

Eğitim Bir-Sen Diyarbakır şubesi, Ramazan ayında üyeleriyle birlikte düzenlemeyi planladığı iftar yemeğini iptal ederek bunun yerine ihtiyaç sahibi olan yetimler için hazırlanan 40 gıda kolisi yardım paketlerinin dağıtımını yaptı.


Eğitim Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, yaptığı açıklamada, geçmiş yıllarda iftar yemekleri düzenlediklerini ,bu yıl artık iftar yemeği yerine ihtiyaç sahibi yetimlere gıda yardımı yapmayı uygun gördüklerini söyledi.


“Yetim olmak hiçbirinin tercihi değil. Ama bu çocuklara sahip çıkmak hepimizin bir görevi hepimizin üzerinde bir farzdır, vebaldir diye düşünüyoruz.” diyen  Memiş, şöyle konuştu:


"Bu mübarek Ramazan ayında bu yetimlere dokunabilmek bizim için önemlidir.

 

Sadece bir iftar organizasyonunun iptaliyle 40 yetime gıda sağlanabileceğini gördük. Onlara bir nebze olsa yaralarına merhem olma amacı gütmekteyiz. Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şubesi olarak bu tarz organizasyonlarımız üyelerimizin de katkılarıyla yine devam edecektir. " 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler