1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Eczacıları: Acınız Acımızdır
Diyarbakır Eczacıları: Acınız Acımızdır

Diyarbakır Eczacıları: Acınız Acımızdır

Toplumsal olaylara gösterdikleri hassasiyet ile dikkatleri çeken Diyarbakır Eczacılar Odası, Ankara’daki bombalı saldırıya da tepkisiz kalmadı.

A+A-

Ankara’daki acıyı paylaşan eczacılar, ulusal yas boyunca vitrinlerini karartırken, dün de yarım gün kepenk kapattı.
 Gelişen tüm toplumsal olaylar karşısında gösterdiği tepki ve tepkisiz kalmayarak toplumda takdir gören Diyarbakır Eczacı Odası, Ankara’daki olayla da, “Acınız acımızdır” diyerek desteklerini sunarken, ulusal yas boyunca da vitrinlerini kararttı.

Eczacılar, beyaz önlüklerinin üzerine siyah kurdela taşırken, dün tepki olarak eczanelerini yarım günlük kapattı. Eczacılar hasta mağduriyeti yaşanmaması amacıyla da nöbetçi eczanelerle sağlık hizmeti verdi.
 
“Acıları acımızdır”
 
Diyarbakır 11. Bölge Eczacılar Odası Yönetim Kurulu adına konuşan Başkan Ferat Değer, pkk saldırısında yaşamını yitiren kişilerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, 400’e yakın yaralıya da acil şifalar diledi. Tüm aile, yakın ve dostlarının acılarını paylaştıklarını aktaran Değer, “Bu saldırı tüm halkımıza yapılmıştır. Acıları, acımızdır. Bizler sağlık çalışanları olarak sağlığın en önemli koşulunun içeride ve dışarıda barış olduğunu biliyoruz” dedi.
 
 
“Bir arada yaşamanın tek koşulu toplumsal barıştır”
 
“Bizler sağlık çalışanları olarak; Halkın sağlıklı yaşama hakkının, yaşam hakkının veGüvenlik hakkının Anayasa ile devlete verilmiş bir görev olduğunu hatırlatmak istiyor,Ülkenin kalbinde yaşanan bu pkk saldırının barışa, özgürlüğe, adalete ve demokrasiye yapılmış olduğunun tüm toplum kesimlerince idrak edilmesini istiyoruz” diyen Diyarbakır 11. Bölge Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferat Değer, birlikte ve huzur içinde yaşamanın tek koşulunun toplumsal barış olduğuna vurgu yaptı.
 
 
“Çünkü ölen biziz, bizim insanımız”
 
Toplumsal barışı korumak için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini ifade eden Değer, “Çünkü ölen biziz, bizim insanımız. Bu nedenle üç günlük Ulusal Yas süresi boyunca vitrinlerimizi kararttık ve siyah kurdelelerimizi beyaz önlüklerimizin üzerinde taşıdık” dedi.
 
Yarım günlük kepenk kapatma
 
Değer, 13 Ekim (dün) saat 13.00’ten sonra eczanelerini kapattıklarını, hasta mağduriyetinin yaşanmaması açısından da nöbetçi eczanelerle sağlık hizmeti vermeyi sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler