1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır dünyaca ünlü foto sitesinde
Diyarbakır dünyaca ünlü foto sitesinde

Diyarbakır dünyaca ünlü foto sitesinde

DİYARİNSESİ.ORG -Türkiye'nin en aktif ve en büyük fotoğraf platformu olan PhotoPlay'in Diyarbakır İl Temsilcisi belli oldu.

A+A-
PHOTOPLAY DİYARBAKIR İL TEMSİLCİSİ BELLİ OLDU
PhotoPlay Fotoğraf Platformu'ndan yapılan açıklamada Diyarbakır İl Temsilcisi olarak Muhittin Eyigün'ün ve Serap Aşılı görev aldığı belirtildi.
 
 
PHOTOPLAY NEDİR?
PhotoPlay Diyarbakırİl Temsilcisi olarak görev alan Muhittin Eyigün ve Serap Aşılı yaptığı açıklamada PhotoPlay'i anlattı. PhotoPlay'in, fotoğraf ile ilgili her şeyi fotoğraf tutkunlarına ücretsiz olarak sunan yeni nesil bir fotoğraf platformu olduğunu söyleyen Eyigün, “Bu amaç çerçevesinde PhotoPlay, Diyarbakır İl Temsilciliği aracılığıyla çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Fotoğrafçılıkla ilgili ürün incelemelerinden, çekim tekniklerine kadar birçok bilgiyi web sitesi aracılığıyla fotoğraf severlerle ücretsiz olarak paylaşan PhotoPlay, Diyarbakır'ı tanıtan ve nereden-nasıl fotoğraf çekileceğini anlatan eğlenceli ve eğitici video içerikler hazırlayıp yayınlayacak” şeklinde konuştu. 
 
“DİYARBAKIR'DA FOTOĞRAFÇILAR BULUŞMASI DÜZENLENECEK”
PhotoPlay tarafından ücretsiz fotoğraf eğitim seminerlerinin de düzenleneceğini açıklamalarına ekleyen Eyigün, “PhotoPlay aracılığıyla, Canon, FujiFilm, Sony gibi firmaların son çıkan ürünlerini Diyarbakır'a getirerek fotoğraf severlerle buluşturacağız ve onların en yeni teknolojiye sahip cihazları test edip yeni bilgiler öğrenmelerini sağlayacağız. Ayrıca Türkiye genelindeki PhotoPlay üyelerinin katılımıyla Diyarbakır'da fotoğrafçılar buluşması ve fotomaratonlar da düzenleyeceğiz” dedi. 
 
“HEM TÜRKİYE'Yİ, HEM DÜNYAYI FOTOĞRAFLAYACAĞIZ”
PhotoPlay tarafından çıkartılan dergide ise, Diyarbakır'a ve Diyarbakır fotoğraflarına sıkça yer verileceğini de belirten Muhittin Eyigün ve Serap Aşılı, Diyarbakırda'da fotoğraf gezileri de düzenleyeceklerini anlatırken, konuşmasına şu şekilde sürdürdü: “Birçok ilden etkinliklerimize katılan fotoğraf severlerle, hem Türkiye'yi ve hem de Dünya'yı dolaşarak fotoğraflar çekeceğiz. Böylelikle fotoğraf severler fotoğraf çekmeyi öğrenirken, aynı zamanda da Dünya'yı keşfetmiş olacaklar.” 
 
“FOTOĞRAFLARINIZ ÖDÜLLENDİRİLİYOR”
PhotoPlay'in sosyal medya hesaplarında paylaşılan fotoğrafların da ödüllendirildiğini belirten Eyigün, Diyarbakır'daki fotoğraf severlerin kendilerine www.photoplay.com.tr adresinden ya da PhotoPlay'in resmi facebook sayfası olan www.facebook.com/photoplaytr 'den ulaşabileceklerini söyledi. 
 
DİYARİNSESİ.ORG - my

HABERE YORUM KAT